Jaką wyciskarkę do soków wybrać?

soki są zdroweZdrowie organizmu zależy w dużej mierze od tego, w jaki sposób prowadzimy swoją codzienną dietę. Na szczęście dzięki znacznie większemu dostępowi do merytorycznych informacji, coraz więcej Polaków dba o to, aby prawidłowo bilansować swoje posiłki. Aby zapewnić organizmowi niezbędnych witamin, warto regularnie spożywać soki owocowe i warzywne, najlepiej świeżo wyciskane.

Pożywny napój każdego dnia

W sklepach można znaleźć tzw. soki jednodniowe, które w całości pochodzą z wyciśniętych owoców oraz warzyw. Niestety ich cena jest na tyle wysoka, że raczej nieduży odsetek osób może sobie pozwolić na ich regularne spożywanie.

Dlatego osoby dbające o zdrowie powinny zainwestować w wyciskarki do soków, które umożliwią im sporządzanie pysznych i pożywnych napojów każdego dnia. W zależności od tego, jaki budżet pragniemy przeznaczyć na sprzęt, będziemy mieli do wyboru inny rodzaj urządzenia.

Najtańszą opcją są ręczne wyciskarki do cytrusów, zaopatrzone w specjalny, pneumatyczny uchwyt, ułatwiający wydobycie soku. Taki sprzęt może kosztować już od kilkudziesięciu złotych, jednak jego intensywne użytkowanie może być dość męczące.

Z tego powodu coraz więcej osób decyduje się na zakup elektrycznej wyciskarki do owoców, która wymaga od użytkownika minimalnego nakładu siły. Podstawowy model może kosztować zaledwie 100 złotych, dlatego właściwie każdy może sobie pozwolić na tego typu wydatek. Najtańszy sprzęt tego typu będzie przeznaczony tylko do cytrusów, których wyciskanie jest znacznie prostsze, niż w przypadku innych owoców oraz warzyw.

Jeśli jednak chcemy, aby soki były bardziej różnorodne, wówczas niezbędny może się okazać zakup wyciskarki do warzyw, która kosztuje już nieco więcej, jednak można z jej pomocą wyczarować sok z praktycznie wszystkiego.

Ostatnimi laty w Polsce prawdziwą furorę wśród konsumentów, robią też wyciskarki wolnoobrotowe. Ich zakup wiąże się z jeszcze większym wydatkiem, jednak warto przeznaczyć nań każdą złotówkę. Sprzęt typu pozwala wycisnąć maksimum wartości odżywczych z warzyw i owoców, bowiem ze względu na zwolniony obrót przeciera również miąższ. A to przecież właśnie w nim skrywa się mnóstwo witamin oraz błonnika! Jest to szczególnie ważne w przypadku soków z cytrusów.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *