Dieta na oczy: witaminy i suplementy

Idealny wzrok dzięki diecieCo zapewnia nam sokoli wzrok? Czy jest to sprawa genetyki? Czy może funkcjonowanie wzroku związane jest z naszym bezpośrednim wpływem?

A może to rozwój cywilizacji przyczynia się do coraz większej liczby osób cierpiących na choroby oczu takie jak krótkowzroczność, czy dalekowzroczność? Celowo piszę tutaj o dwóch wadach, gdyż to właśnie one są najczęściej występującymi we współczesnym społeczeństwie.

W obecnych czasach spędzamy większość dnia przed komputerem, czy telewizorem. Co wiąże się z rodzajem wykonywanej przez nas pracy. Nasz wzrok nieprzystosowany jest do tego typu zajęć, co wiąże się z pogorszeniem ostrości wzroku. Nierzadko nasza dieta jest tak skomponowana, iż nie zaspakaja w pełni naszych norm żywieniowych.

Witaminy i suplementy na oczy

Niedobór witamin, głównie witaminy A powoduje zaburzenie funkcjonowania siatkówki oka, problemy z widocznością o zmierzchu i w nocy tzw. kurzą ślepotę i wiele innych dolegliwości. Tą ceną witaminę znajdziemy w warzywach typu marchew, brokuły, natka pietruszki i wiele innych. W dużych ilościach występuje w owocach borówki, czy porzeczkach. W okresach zimowych możemy zakupić w aptece wyciąg z borówki czarnej, które skutecznie uzupełnia braki organizmu wynikające z niedoboru witaminy A.

Należy zaznaczyć, że prawie połowa naszego społeczeństwa nosi okulary, bądź szkła kontaktowe. Wielu ma za sobą operacje korekcyjne oczu przy użyciu lasera oraz najnowszych dostępnych metod. Prawda jest fakt, że nasz wzrok często jest traktowany po macoszemu i nie jest przez nas doceniany. W momencie, gdy zaczyna niedomagać, zaczynamy dopiero o niego dbać. Często zmiany są już tak zaawansowane, iż standardowe postępowanie profilaktyczne już nie wystarcza.

Chcesz mieć sokoli wzrok? – już od dzisiaj zacznij dbać o swoją prawidłową dietę, zdrowe odżywianie powinno stać się twoim nawykiem na całe życie! Autor: Liliana Ziółko

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *