Czy alkohol utrudnia odchudzanie?

Alkohol szkodzi diecie, czy nie?

Moja historia odchudzania

Hej Iza, nazywam się Sonia i mam 21 lat. Przy wzroście 158 ważę 56 kg i nie potrafię schudnąć. Od pewnego czasu przeglądam wszelkie strony internetowe o zdrowym odżywianiu. Mój problem polega na tym, iż spożywam za dużo węglowodanów. Jestem wegetarianką i każdy posiłek się o nie opiera (oczywiście jem dużo owoców i warzyw). Po 2 latach prób i błędów, zrozumiałam, że muszę jeść mniej a częściej, prowadzić dzienniczek, co jem i ile spożywam dziennie węgli, białka, tłuszczy). Niestety, jeżeli chcę schudnąć to jako wegetarianka nie mam za dużego wyboru w białkach… jajka i serki wiejskie i koniec listy, bo ryb też nie jem.

Kolejny problem to… alkohol… Jestem studentką, uwielbiam wyjść ze znajomymi na imprezę i wypić. Stąd pytanie, czy jedząc zdrowo, ale spożywając alkohol parę razy w tygodniu (niestety na jednym piwie się nie kończy…), jest możliwa utrata wagi? Co do ruchu, nie lubię ćwiczeń domowych, jedynie hula hop (zaczęłam około tygodnia temu po 30 minut dziennie). Poza tym, dużo chodzę i sporadycznie jeżdżę rowerem.

Mam również zamiar zapisać się na siłownie. Chciałabym zrzucić oponkę na brzuchu i wysmuklić nogi. Proszę, doradź mi, co powinnam zmienić? Będę Ci wdzięczna za wszelkie porady!
Pozdrawiam, Sonia

Cześć Soniu
Przede wszystkim urozmaić swoją dietę, aby nie zabrakło w niej wszystkich niezbędnych dla twojego organizmu składników odżywczych (prawidłowy bilans pomiędzy białkami, węglowodanami, tłuszczami). Przepisy dietetyczne znajdziesz na mojej stronie www.skuteczneodzywianie.pl

Twój wskaźnik BMI wynosi: 22.4, jest to waga prawidłowa.
Popracuj nad wzmocnieniem tych partii ciała, które sprawiają ci problem. Hula hop bardzo ładnie kształtuje mięśnie brzucha i pośladki – o ile ćwiczenia wykonywane są regularnie, 30 minut dziennie.

Soniu, alkohol faktycznie jest dość kaloryczny, ale to nie znaczy, że jest główną przyczyną problemu z nadwagą. Jeśli będziesz na co dzień aktywna fizycznie, a twoja dieta będzie odpowiednia, z pewnością będziesz się cieszyć długo piękną, szczupłą figurą.
Pozdrawiam Iza

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *