Zdrowe przekąski

owoce

Czekoladki, chipsy, słodkie napoje, czy z pozoru niegroźne paluszki, to największy grzech odchudzających się i największy niszczyciel wszelkiego rodzaju diet.

Produkty te stanowią bombę kaloryczną, niestety nie dostarczają naszemu organizmowi żadnych witamin. W zamian mamy całą masę zbędnych kalorii, tłuszczu i cukru!

Jak z tym walczyć?

 

 

Niezdrowe przyzwyczajenia dietetyczne możemy zastąpić orzechami, suszonymi morelami, rodzynkami, czy migdałami. Są to produkty również bardzo kaloryczne, jednak dostarczają nam wiele cennych składników w postaci witamin, korzystnych tłuszczy roślinnych jak i soli mineralnych. Są cennym źródłem żelaza, cynku, krzemu oraz witamin z grupy B.

Słodycze równie dobrze mogą zastąpić świeże owoce i warzywa. Produkty te będą doskonała alternatywa dla osób, które nie wyobrażają sobie sensu filmowego bez podjadania.

Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy ile ukrytego cukru ( a więc zbędnych kalorii) znajduje się w napojach, czy sokach, które pijemy na co dzień. Tak naprawdę są one bombą kaloryczną, przepełnioną cukrem oraz sztucznymi barwnikami. Wystarczy popatrzeć na skład zamieszczony na opakowaniu. Człowiek powinien wypijać od 1,5 do 2 litrów płynów dziennie. Doskonałym sposobem nawadniania organizmu (oprócz wody) stanowią, herbatki ziołowe oraz świeżo wyciśnięte soki owocowe jak i warzywne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

xxx
Zobacz też:
Facebook
Reklama
Miejsce na Twoją reklamę