Odchudzanie

„Dzisiaj zrób coś czego się innym nie chce… – a jutro będziesz miała/ł, to czego inni pragną”.
W zakładce „odchudzanie”, w której teraz jesteś – znajdziesz artykuły, które pomogą ci spojrzeć na walkę z kilogramami w zupełnie inny sposób. Inny, to znaczy zdrowszy i długofalowy. Odchudzanie, to nie tylko sezonowy zryw, lecz wypracowane nawyki na całe życie. Chcesz schudnąć 10kg,15kg, czy może 30 kg, oczywiście, to możliwe. Ale pamiętaj, że na końcowy efekt musisz sobie zapracować.

Słodki dzień raz w miesiącu bez wyrzutów sumienia

Znasz to uczucie? Jesteś na diecie i masz ogromną ochota na coś słodkiego, czy totalnie niezdrowego? A gdy Twoje łakomstwo wygra, dopadają cię potworne wyrzuty sumienia, bo w końcu to niby małe ustępstwo spowodowało, iż nasze postanowienie o zdrowym odżywaniu legło w gruzach. I gdy tylko ogrania cię ta myśl, pędzisz szybciutko do sklepu po ulubioną czekoladę. Myślisz … od jutra zaczynam dietę, bo skoro już się złamałam… no cóż idę na całego, raz się żyje 🙂

O ile takie chwile nie zdarzają się często, nie musimy się martwić. Na pewno nie utyjemy po jednorazowym zjedzeniu czekoladki, czy pizzy.

A na przyszłość warto zrobić sobie postanowienie, że będziemy robić TEN słodki dzień raz w miesiącu.                           

BEZ WYRZUTÓW SUMIENIA, właśnie w ten dzień możemy pofolgować naszej diecie, zjeść coś niezdrowego i bardzo kalorycznego.  Nie dajmy się zwariować, zabójczymi dietami, które ograniczają się jedynie do wybranych składników. A my podczas takiej diety liczymy kilogramy i nie możemy doczekać się końca. Po czym wracamy do starych nawyków żywieniowych, co owocuje efektem jojo w postaci dodatkowych kilogramów. A już po paru tygodniach  nie widać efektu naszej ciężkiej pracy.

Dlatego zdrowa dieta to taka, która dostarcza nam  niezbędnych składników, a czasem pozwala na niewielkie ustępstwa w postaci słodkiego ciasta, bądź czekoladki. I właśnie o to chodzi, żeby nie zwariować w tym pędzie do idealnej figury 🙂

Oczyszczanie organizmu z toksyn

lek

Diety oczyszczające – dieta warzywno owocowa dr Ewy Dąbrowskiej

Dieta warzywno owocowa zalecana jest wszystkim osobom, które chcą poprawić stan swojego zdrowie, zregenerować siły, oczyścić organizm z nagromadzonych toksyn i złogów oraz utracić zbędne kilogramy.

Okres trwania kuracji od 2 do 6 tyg. W tym okresie organizm pozbywa się zwyrodniałych tkanek, złogów, toksyn nagromadzonych przez lata w naszym organizmie.

Czytaj dalej

Wiosenna mania odchudzania

Odchudzania, to najbardziej popularny temat – szczególnie na wiosnę.

Gdy przeglądamy swoją szafę i ze zgrozą stwierdzamy, że nie mieścimy się w swoje ulubione jeansy. Coraz cieplejsze dni, powodują, że ubieramy lżejsze, bardziej odsłaniające ciało ubrania i niestety z przykrością stwierdzamy, że tu i ówdzie odłożyło nam się po zimie troszkę tłuszczyku, a sukienka z ubiegłego roku jest jakby taka ciasnawa. Dodatkowo całą sytuację podkręcają media. Prasa, internet zalewają nas informacjami typu:

„Jak szybko schudnąć?”
„Poznaj 15 powodów, dlaczego twoja dieta nie działa”
„Schudnij 10 kg w tydzień – to możliwe”
„Jak szybko schudnąć bez efektu jojo”
„Rewolucja w odchudzaniu – musisz spróbować”
„Zobacz w jaki sposób schudła… (tutaj nazwa znanej osoby) – to proste”
„Musisz wypróbować – rewelacyjna metoda na płaski brzuch”
„Skuteczne odchudzanie – wyciąg z malin”
„Ćwiczenia zamiast skalpela – PIĘKNA SYLWETKA DO LATA”
„Najnowsze odkrycie naukowców – to naprawdę działa!”
„Odchudzanie – najskuteczniejsze diety odchudzające”
„Spowolniony metabolizm może być przyczyną nadwagi”
„Profesjonalny program odchudzania – zobacz”
„Dlaczego nie chudniesz – poznaj przyczynę”

Czy i ty uległaś sezonowej mani odchudzania? Czytaj dalej

Złe nawyki dietetyczne

kromkaW Polsce głownie na stołach gości schabowy z ziemniaczkami, lub gulasz solidnie zagęszczony mąką. A wielu z nas nie wyobraża sobie obiadu bez solidnego kawałka mięsa. Nasza polska kuchnia głownie opiera się na tłustych mięsach smażonych na jeszcze większej ilości oleju.

Podawane porcje są zbyt duże, więc od stołu wstajemy ociężali i senni. Nie mamy zbyt dużo energii, więc najczęściej wielu „panów” urywa sobie poobiednia drzemkę. Nie bez znaczenia napisałam „panów” gdyż to właśnie my drogie panie przygotowujemy, a następnie serwujemy na stole te smaczne potrawy.

Czytaj dalej

Suplementy diety wspomagające odchudzanie

suplementy

Zdrowy styl życia, coraz to większa popularność klubów fitness, chęć posiadania szczupłej sylwetki wykreowanej przez media, a w końcu prawdziwy problem z otyłością, która spowodowana jest nieregularnymi posiłkami i niezdrowym jedzeniem, przyczynił się do ogromnej popularności suplementów na odchudzanie.

Czy suplementy faktycznie działają? A może jest to tylko chwilowa moda, której ulegamy lub chwyt marketingowy korporacji farmaceutycznych? Czytaj dalej

Zobacz też:

Facebook

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę