Start

o mnieWitaj na mojej stronie, która w całości poświęcona została zdrowemu odżywianiu.
Na samym początku chciałabym zaznaczyć, że nie znajdziesz tutaj przepisu na kolejną „dietę cud”. Nie odpowiem Ci również na pytanie „jak schudnąć 10 kg” czy „jak schudnąć w tydzień”.
Jeśli właśnie takiej diety szukasz – to prawdopodobnie tracisz czas  – nie znajdziesz tu informacji dla siebie!
Staram się propagować zasady zdrowego odżywiania i diety racjonalnej, opartej na zdrowym rozsądku.

Na mojej stronie postaram się przedstawić ciekawe przepisy dietetyczne oraz zasady zdrowego odżywiania, które pomogą Wam osiągnąć wymarzoną sylwetkę.

Zdrowe odżywianie, to podstawa szczupłej figury

Pamiętaj, że samo słowo dieta nie jest „odchudzaniem” ani tym bardziej „głodzeniem”. Dieta to przemyślany sposób odżywiania, który prowadzi nas do wyznaczonego wcześniej celu.

Nieprzemyślane, nagłe odchudzanie powoduje bardzo popularny i jeszcze bardziej niechciany efekt „jojo” (czyli utratę zbędnych kilogramów podczas stosowanej diety, a następnie gwałtowne przybieranie wagi po powrocie do starych nawyków żywieniowych). Koło się zatacza,  a my czujemy się sfrustrowani  i przygnębieni.

Sam/a widzisz, że takie podejście do tematu odchudzania jest błędne, a kluczem do sukcesu jest zdrowe odżywianie. To właśnie zdrowe odżywianie powoduje, że czujemy się lepiej, mniej chorujemy i chce nam się żyć.

płaski brzuch

Jeśli ten krótki wstęp Cię nie przeraził i nie masz ochoty na łykanie kolejnych tabletek na odchudzanie, to zapraszam do zapoznania się z moją stroną. Mam nadzieję, że okaże się ona przydatna i przynajmniej części z Was uda się zmienić swoje nawyki żywieniowe na lepsze.


Pozytywna energia i ochota do działania… już dziś !!!

A jeśli … nie masz pomysłu na dietetyczny posiłek, chcesz przygotować smaczny, zdrowy obiad – na tej stronie znajdziesz również wiele ciekawych dietetycznych przepisów i nie tylko.

Wszystkie dania zostały tak skomponowane, aby zawierały jak najmniej złych tłuszczy i zbędnych kalorii. Posiłki są smaczne i pełnowartościowe. Pod każdym przepisem została umieszczona wartość kaloryczna, zawartość białka, tłuszczu oraz węglowodanów. Przygotowane posiłki zawierają bardzo małe ilości niezdrowych tłuszczów zwierzęcych, zaś większość dań gotowanych jest na parze lub smażonych na patelni teflonowej, co czynni je zdrowszymi.

Główne składniki wykorzystywane przeze mnie to; oliwa z oliwek oraz zioła takie jak bazylia, oregano, czy majeranek itp. Dania bazują na kaszach (tj. gryczana, jęczmienna, kuskus), rybach oraz świeżych warzywach i ziołach.

owoce

  • Porady dietetyczne zawarte na stronie ułatwią walkę ze zbędnymi kilogramami w sposób bezpieczny i długotrwały.
  • Odpowiednio zbilansowane posiłki zagwarantują nam lepsze samopoczucie i pozwolą zrzucić zbędne kilogramy.
  • Na stronie znajdziesz wiele informacje na temat zdrowej żywności, zdrowego odżywianie, diety, odchudzania…
  • Nie znajdziesz tu szablonowych tekstów typu – „Jak szybko schudnąć?”, czy „Jak schudnąć 10 kg w tydzień?”.

 

 


bieg

Zdrowe odżywianie to nic trudnego.

Nie czekaj do poniedziałku – zacznij od dziś!

Chcesz ze mną porozmawiać? – zapraszam do zakładki kontakt