Odchudzanie szkodliwe dla zdrowie

banany

  • Zbliża się lato, ty z przerażeniem patrzysz w lustro?
  • Twoja sylwetka z ubiegłego roku zdecydowanie zmieniła się na niekorzyść?
  • Nie możesz wcisnąć się w swojego ulubione jeansy, a twoja letnia sukienka jest jakby za mała?
  • Problem ten powraca, co roku. A Ty walczysz ze zbędnymi kilogramami bezskutecznie?
  • Próbujesz pozbyć się zbędnych kilogramów sięgając po tabletki odchudzające lub diety cud? …

Takie sezonowe zrywy odchudzania często owocują niedoborem witamin w organizmie, co wiąże się z jednej strony utratą kilogramów, zaś z drugiej niekorzystnymi procesami takimi jak; wypadanie włosów, łamliwość paznokci, czy pogorszenie stanu skóry.

Często po zaprzestaniu redukcyjnej diety problem z waga powraca ze zdwojona siłą. W ten sposób nasz organizm chroni się przed niedoborem pokarmu, a nadmiar kalorii magazynuje w postaci tkanki tłuszczowej. Jak widać efekt jest krótkotrwały i przynosi nam więcej szkody niż pożytku.

Aby skutecznie zrzucić zbędę kilogramy musimy proces odchudzania rozłożyć w czasie. Prawidłowo powinniśmy zrzucać 1-2 kilogramy miesięcznie. Niezbędna w tym procesie jest odpowiednia dawka ruchu oraz przestrzeganie prawidłowej diety. Dieta, która dostarczy naszemu organizmowi niezbędnych składników odżywczych takich jak witaminy, białka, węglowodany oraz zdrowe tłuszcze roślinne.

Jeśli nie wiesz jak skomponować pełnowartościowe zdrowe posiłki powinnaś/eś zasięgnąć rady dietetyka, który dobierze odpowiednia dietę do twoich potrzeb.

Pamiętajmy, że zdrowe odżywianie to nawyk na całe życie, a nie tylko krótkotrwały zryw sezonowy. Każdy z nas może cieszyć się dobrym zdrowiem i szczupła sylwetką przez wiele lat, bez zbytnich wyrzeczeń.

NIE WIESZ JAK UŁOŻYĆ DIETĘ … ?
KLIKNIJ TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

xxx
Zobacz też:
Facebook
Reklama
Miejsce na Twoją reklamę